HAKKIMDA

Başak Pirtini, Yazar, Konuşmacı, Kimyager, Şifacı, Doğal ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı
Boğaziçi Kimya Bölümü 2002 yılı mezunuyum. Çocukluğumdan beri sağlıklı yaşam konularına ilgi duymaktayım. Zaman içinde sahip olduğum evcil hayvanlarıma doğal yöntemlerle bakmayı öğrenmeye başladım.  Bu yöntemleri anne olduğumda çocuklarıma da uygulamaya başladım. Anne olmadan önceki profesyonel iş hayatımda bilişim sektörüne yönelik yurt içi ve yurt dışında fuar ve konferans organizasyonu ve pazarlaması konularında çalıştım.

İş hayatımda gelişen teknolojiler ile ilgilenirken, özel hayatımda da kimyager kimliğimin sağladığı analiz yeteneğiyle doğal yaşam, doğal beslenme ve doğal tedaviler konularında araştırmalar yapmaktayım. Homeopati ve çocuk hastalıkları kursları aldım. 2007’den bu yana birikimlerimi daha fazla insanla paylaşmak için bloglar yazmaya başladım. Özellikle, çocuklar ve hayvanlar üzerine “Bashico”, “
DoğalAnneyim”, “Milliyet Blog” ve “Köpekler ve İnsanları” bloglarımda yazarken bir yandan da gazete ve dergilerde köşe yazıları yazdım.

Profesyonel iş hayatına üç kız çocuğu dünyaya getirerek ara verdikten sonra, yazar ve danışman bir anne olarak çocuklarıma nasıl daha sağlıklı bir yaşam sunabileceğim üzerine bol bol okumaktan ve kendimi devamlı geliştirmekten çok zevk almaktayım. Sağlıklı bir ev yaşantısının annelere dayandığı bilinciyle, her gün taze, doğal ve organik sebze yemekleri hazırlamaktan, kendi yoğurdumu, kefirimi, kuruyemiş sütlerimi yapmaktan ve ekşi mayalı ekmeğimi pişirmekten büyük zevk duymaktayım. Kendi temizlik malzemelerimi, ve kremlerimi üretmekteyim. Sadeleşme, ekoloji, karbon ayak izini ve atıkları azaltma konularına kafa patlatmaktayım.

Üç epiduralsiz normal doğum gerçekleştirdim ve üç kızımda 6 seneyi aşkın emzirme tecrübesine sahibim. Facebook üzerinde doğal doğum ve emzirmeyi destekleyen ve doğal yöntemlerle çocuklarını yetiştirmeye çalışan anne ve babalar için Doğal Anneyim sayfam ve “
Doğal Anneyim” adında bir anne destek grubum bulunmakta. Ayrıca hayvanlarla ilgili mesajları paylaştığım Hayvanlardan Mesajlar ve hayvanlarını kaybedenlere destek için açtığım "Melek Hayvanlar, Destek ve Hayvanlarla İletişim" grubum bulunmakta.

Son zamanlarda İnsanların kendi en yüksek potansiyellerini yaşamaları için bilinçaltı temizliği ve şifa seansları, 
doğal ve sağlıklı yaşam konularında danışmanlık, seminerler ve yeni kitap projeleri, kendim deneyimleyerek beğendiğim ve tavsiye edebileceğim ürünlerin araştırılması ve bunların doğal ebeveynlere tanıtılması, doğal yaşam sektöründe hizmet veren firmalara pazarlama danışmanlığı ile ilgilenmekteyim.


"Bugünkü seçimlerimiz yarınki geleceğimizi yaratıyor. Peki siz neyi seçiyorsunuz?" 
Başak Pirtini

Eğitimler ve Uygulamalar
Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü
Yeni Dünya Şifa Kodları Uygulayıcısı
Evrensel Enerji Uygulayıcısı
Duygu Şifresi Uygulayıcısı
Access Bars Uygulayıcısı

ANASAYFA    HAKKIMDA    SİZDEN GELENLER    İLETİŞİM    ÖZEL SEANSLAR    BLOGLAR    KİTAP    ETKİNLİK & SEMİNER    ÖNERDİĞİM ÜRÜNLER    BASINDA